Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Adelaide Turf Cricket Association - Sportscentre A3 Grade
Round 9 - Sat 16 Feb 2019 (1:00PM), Sat 23 Feb 2019 (1:00PM)
Brahma LodgevPembroke OS
Venue: Brahma Lodge Oval (Main Oval)Match ID: 2896996
Umpires: Umpire1: Shiek Karim  
Scorers:  Not specified
Brown, Shane
Heidrich, Anthony
Durrant, Thomas
Salter, Jarrod (c) (+)
Pratt, Joshua
Drewett, Matt
Nelson, Luke
Wall, Dylan
Haydon, Chris
Devarasa, Ragul Raj
Salter, Liam
 
Nitschke, Joshua (+)
Dinan-Gillman, Jake (c)
Rainsford, Jock N
Lee, Sam
Marshall, Charles B
Alawi, Sayed M
Heenan, Josh
Harris, Ben
Prider, Mark
McEwen, Samuel
Warren, Bradley
North Eastern Junior Cricket Association - U14 Div 3
Round 6 - Sun 17 Feb 2019 (8:30AM), Sun 24 Feb 2019 (8:30AM)
Brahma LodgevWalkerville Pumas
Venue: Brahma Lodge Oval (Main Oval)Match ID: 3099906
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Keen, Alexander
Raftery, Felix
Milsom, Edward
Proudman, Henry
Wiley, Nicholas
Singhal, Gunin
Iyer, Aarav
Ninnes, Terry
Dundas, Callum
Soole, Charlie (+)
Chauhan, Dilnoor
Turner, Shayne (c)
 
Coach: Ninnes, Greg
Team Manager: Raftery, Todd
Scorer: Wiley, Alicia
North Eastern Junior Cricket Association - U12 Div 3
Round 8 - Sun 17 Feb 2019 (8:30AM)
Walkerville Pumasdef byBrahma Lodge
Venue: Leroy OvalMatch ID: 3104347
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Young, Jacob
Omari, Zaid
Binder, Lachlan
Jones, Lachlan
Desai, Kathan
Bawa, Abhijit singh
Rochow, Jackson
Gilhotra, Jeevan K
Oldfield, Harrison
Patel, Ved
Suthar, Sujal
Joshi, Joshua
 
Coach: Binder, Brenton
 
Richardson, Jace (c)
Sheth, Jevick B (+)
Taylor, Lincoln
Panwar, Deepak (+)
Patel, Krishiv
Evans, Luke
Hilton, Ryan
Evans, Sophie
Taylor, Bailey
 
Coach: Hilton, Shane J
Adelaide Turf Cricket Association - B3 Grade
Round 9 - Sat 16 Feb 2019 (1:00PM), Sat 23 Feb 2019 (1:00PM)
HectorvillevBrahma Lodge
Venue: Daly OvalMatch ID: 2897513
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Pazeski, S
Crawford, Nathan
Eckermann, James
Majewski, Jordan
Thwaites, Simon F
Vaghela, Prashant
Wells, Bea u
Khan, Mohammad Z
Wells, Scot t
Singh, Prabhanoor
Van der Haak, Alex F
Lessing, Stephan
 
Clark, Gary
Wilhelm, Travis
Callaghan, Damian P
Sibbick, Jamie J (c)
Papadimas, Daniel
Grgurovic, Daniel
Weaving, Mark
Naylor, William
Hasiuk, Braedyn
Franks, Matthew (+)
Callaghan, Brayden
Clark, Tyson J
North Eastern Junior Cricket Association - U14 Twenty20 Competition
Round 4 - Fri 18 Jan 2019 (5:00PM)
Brahma Lodgedef byModbury
Venue: Brahma Lodge Oval (Main Oval)Match ID: 3088118
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Edgecombe, Mitchell J
Drewett, Bailey
Hasiuk, Levi
Wood, Cody
Callaghan, Mitchell
Weaving, Kalan
Winchester, Jaxon
Drewett, Jett
Mattner, Ryan W
LAVENDER, JACK
 
Axon, Blake L (+)
Crawford, Emma
Ellis, Simon
Grant-Matcott, Paul (c)
Jelly, Archer
Jelly, Hudson
Millett, Isaac
Sharma, Agrim
Sneddon, Callum
Washington, Jonathan
North Eastern Junior Cricket Association - U12 Twenty20 Competition
Round 4 - Fri 18 Jan 2019 (5:00PM)
Pooraka ReddefBrahma Lodge
Venue: The Paddocks (Hard wicket #2)Match ID: 3069741
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Tompkins, Owen (+)
Brooks, Brodie
Watt, Rylan (+)
Driver, Logan
Ellis, Harrison
Ellis, Cameron
Staker, Evan
Kerkman, Harrison (c)
 
Coach: Watt, Sean R
Team Manager: Driver, Olivia
 
Richardson, Jace
Sheth, Jevick B
Osborn, Keith
Taylor, Lincoln
Patel, Krishiv
Evans, Luke
Evans, Sophie
Taylor, Bailey (c)
Hilton, Ryan (+)
 
Coach: Hilton, Shane J
Adelaide Turf Cricket Association - C2 Grade
Round 9 - Sat 16 Feb 2019 (1:00PM), Sat 23 Feb 2019 (1:00PM)
Brahma LodgevPooraka
Venue: Duncan Fraser Reserve (Oval 2)Match ID: 2897629
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
WOOLDRIDGE, DANIEL
New, Nicholas M
Blight, Lindsay
Durrant, Ben
Medlam, James
Ryan, Martin J
Howson, Cooper
Hunter, Steve
Salter, James
Marshall, Josh
Olsen, Jason
SANTINI, Brett
 
Morriss, Daniel K
Musolino, Gino
Kirkwood, Colin
McCarthy, Mathew T
Turner, Craig L
Rogers, Michael
Walker, Jeff S
Asser, Mitchell
Chisholm, Beau P
Bartrop, James
McEwan, Alex
North Eastern Junior Cricket Association - U14 - Grading Div 3
Round 4 - Sun 4 Nov 2018 (8:30AM)
Glenunga SilverdefBrahma Lodge
Venue: Park 9Match ID: 2977076
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Sony, Noel
Ahamed Ilham, Yaqub
Jayachakaran, Vithushan
Jayachakaran, Ruckshan
Dharam, Daksh
Wijesinghe, Thevindu
De Silva, Janindu
Tortorella, Stefan
mehra, veer
Schulz, Curtis
Singh, Wazishwar
Mendis, Nikhil
 
Mattner, Ryan W
Edgecombe, Mitchell J
Hasiuk, Levi
Weaving, Kalan
Callaghan, Mitchell
Winchester, Jaxon
Drewett, Bailey
Drewett, Jett
Wood, Cody
 
Coach: Callaghan, Damian P
North Eastern Junior Cricket Association - U12 - Grading Div 3
Round 6 - Sun 18 Nov 2018 (8:30AM)
Brahma LodgedefEastern Suburbs White
Venue: Brahma Lodge Oval (Main Oval)Match ID: 2979576
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Richardson, Jace (c)
Sheth, Jevick B (+)
Osborn, Keith
Evans, Luke
Hilton, Ryan (+)
Taylor, Lincoln
Panwar, Deepak
Evans, Sophie
Taylor, Bailey
 
AMIR, ROHAIL
KAMENCAK, LACHLAN (c)
NEGOITA, ROBERT
DROSD, ANDRE
Brownbill, Adam
ATIJATUPORN, JAYDEN M
Ruff, Hamish (+)
AMIR, AAYAN
MORRELL, MATTHEW
Wilkinson, Ivan
Adelaide Turf Cricket Association - LO Division 6
Round 4 - Sat 3 Nov 2018 (1:00PM)
MariondefBrahma Lodge
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Jose, Chris D
Mandyam, Prem K
Harding, Thomas J (c)
Ullah, Faheem
Gill, Nathan
Jackson, Jonathan
Pearson, Matthew
Lilly, Roy
Allwood, Tommy (+)
Bailey, Jack M
Edachalil, Abhilash B
 
Coach: Stanborough, Warrick
 
Amos, Phil
SCHRADER, Ashley J
Mattner, Ryan W
Edgecombe, Mitchell J
Papadimas, Daniel (c)
Medlam, James
lucas, ethan
Readett, Benjamin J
Dodds, Owen
WOOLDRIDGE, DANIEL
Clonan, Jackson
Adelaide Turf Cricket Association - Under 15 North Division 1
Round 9 - Sun 17 Feb 2019 (12:30PM)
Brahma Lodgedef byGepps Cross
Venue: Brahma Lodge Oval (Main Oval)Match ID: 2964248
Umpires: Umpire1: Michael Vogt  
Scorers:  Not specified
Scadden, William T
Fry, Cameron J
Edgecombe, Mitchell J
Marshall, Josh
Clonan, Jackson
Pitt, Mason (c)
Dodds, Owen
Jones, Mitchell (+)
Callaghan, Brayden
O'LOghlen, Jacob
Bussenschutt, Jackson
 
Coach: Bussenchutt, Brett
 
Patel, Jenil
Patel, Karm (+)
Desai, Dev B
Channa, Shivam
Torgal, Omkar
Trivedi, Rishi
Desai, Dular
Patel, Divy
PATEL, SHAAN K
Patel, Darsh
Patel, Krenil
Bhavsar, Shaunak
Champion, Kyle (c)
 
Coach: Champion, Steve
Adelaide Turf Cricket Association - Under 15 North Division 2
Round 3 - Sun 4 Nov 2018 (1:00PM), Sun 11 Nov 2018 (1:00PM)
Ingle Farm Districtdef byBrahma Lodge
Venue: Rowe ParkMatch ID: 2964270
Umpires: Umpire1: Ronald Field  
Scorers:  Not specified
Pryor, James
Nitschke, Nelson
Singh, Gurleen
Zappia, Deklan J
McKenzie, Jackson J
Davies, Jordan
Sloan, Joshua D
Hamblin, Tylor
Singh, Jaskaran
Cleaver, Zachary
Mangla, Ayush
 
Coach: Cleaver, Glen
 
Mattner, Ryan W
Scadden, William T
Fry, Cameron J
Edgecombe, Mitchell J
Marshall, Josh
Clonan, Jackson (+)
Pitt, Mason (c)
Jones, Mitchell
Callaghan, Brayden
O'LOghlen, Jacob
Bussenschutt, Jackson
Dodds, Owen
 
Coach: Bussenchutt, Brett
Adelaide Turf Cricket Association - City Holden Smash Div 2 Group 1
Round 3 - Tue 11 Dec 2018 (5:10PM)
Brahma LodgedefGepps Cross (1)
Venue: Brahma Lodge Oval (Main Oval)Match ID: 2959437
Umpires: Umpire1: Peter Schumacher  Umpire2: George Laoutaris  
Scorers:  Not specified
Brown, Shane
Pratt, Joshua
Holliday, Dylan J
Salter, Jarrod
Grgurovic, Daniel
Naylor, William
Clark, Gary
Clark, Tyson J
Haydon, Chris
Nelson, Luke
Devarasa, Ragul Raj
 
Keogh, Shane
Partridge, Luke M
PARTRIDGE, Josh
Antrobus, Adam D
Jolly, Benjamin M
Marchesi, Codey J (c)
Tanner, Andrew (+)
Brice, Nathan
Patel, Ankur
Carvell, Lucas
McCarron, Thomas
Adelaide Turf Cricket Association - City Holden Smash T20 Finals Div 2
Round 1 - Sat 5 Jan 2019 (1:00PM)
Brahma Lodgedef byAdelaide Lions CC
Venue: Brahma Lodge Oval (Main Oval)Match ID: 3110465
Umpires: Umpire1: Peter Thomas ATCA  Umpire2: Michael Vogt  
Scorers:  Not specified
Pratt, Joshua
Sibbick, Jamie J
Brown, Shane
Salter, Jarrod (c) (+)
Clark, Gary
Nelson, Luke
Hasiuk, Braedyn
Wall, Dylan
Haydon, Chris
Devarasa, Ragul Raj
Clark, Tyson J
Naylor, William
 
Gunasinghe, Kalhara
Premachandra, Rajith
Premachandra, Thavishka
Guruge, Thilina (sub)
Abeyagunawardene, Damith
Uswatte, Dhanushka B
Abeyegunawardena, Shanith
Hasith, Lakshitha
Kumarasiri, Prageeth (c)
Sathasivam, Manojkumar (+)
Aiyadorai, Joel D