Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Adelaide Turf Cricket Association - Sportscentre A3 Grade
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (1:00PM), Sat 27 Oct 2018 (1:00PM)
Brahma LodgevReynella
Venue: Brahma Lodge Oval (Main Oval)Match ID: 2896954
Umpires: Umpire1: Peter Schumacher  Umpire2: Shiek Karim  
Scorers:  Not specified
Nelson, Luke
Clark, Gary
Pratt, Joshua
Haydon, Chris
Heidrich, Anthony
Salter, Jarrod (c) (+)
Wall, Dylan
Devarasa, Ragul Raj
Naylor, William
Sibbick, Jamie J
Salter, James
 
Ellis, Adam S
Noble, Dylan
Shaw, Jake
Joy, Jackson
Weiss, Andrew
Abro, Umer
Raja, Riaz
Williams, Nelson
Harris, Zac
Russell, Matthew
Wyatt, Bradley
Adelaide Turf Cricket Association - B3 Grade
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (1:00PM), Sat 27 Oct 2018 (1:00PM)
PoorakavBrahma Lodge
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Wakefield, Dave
Radway, Brodie
Kirkwood, Colin
Radway, Kirk A
Wyles, Daniel
Radway, Mitchell
Karr, Mitchell
Trenbirth, Michael (c)
Vanin, Alex
Drew, Adam
Parham, Brett A
 
Drewett, Luke
Hunter, Steve (c)
Drewett, Matt
Callaghan, Damian P
Franks, Matthew (+)
SANTINI, Brett
Clark, Tyson J
Hasiuk, Braedyn
Howson, Cooper
Wilhelm, Travis
New, Nicholas M
WOOLDRIDGE, DANIEL
Adelaide Turf Cricket Association - C2 Grade
Round 2 - Sat 20 Oct 2018 (1:00PM), Sat 27 Oct 2018 (1:00PM)
PaynehamvBrahma Lodge
Venue: Devitt OvalMatch ID: 2897595
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Evans, Ashley M (c)
Foster, Luke A
Lian, Christopher
Kitching, Connor F
Drent, Dale S
Edginton, Cooper H
Murthy, Gurunath
Sharma, Nitin
Subramaniam, Akash
Chatwin, Josh B
Bughio, Imtiaz A
Durdin, Liam M (+)
 
Blight, Lindsay
Fry, Craig (c)
Weaving, Mark
Bevan, Dave
Durrant, Thomas (+)
Salter, Liam
Scadden, William T
Durrant, Ben
Fry, Cameron J
Marshall, Josh
O'LOghlen, Jacob
Dodds, Owen
North Eastern Junior Cricket Association - U14 - Grading Div 3
Round 3 - Sun 28 Oct 2018 (8:30AM)
Brahma LodgevWalkerville Pumas
Venue: Brahma Lodge Oval (Main Oval)Match ID: 2977072
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Keen, Alexander
Raftery, Felix
Milsom, Edward
Proudman, Henry (c) (+)
Wiley, Nicholas
Singhal, Gunin (+)
Iyer, Aarav
Ninnes, Terry
Dundas, Callum
Soole, Charlie
Chauhan, Dilnoor
 
Coach: Ninnes, Greg
Team Manager: Raftery, Todd
Scorer: Wiley, Alicia
North Eastern Junior Cricket Association - U12 - Grading Div 3
Round 3 - Sun 28 Oct 2018 (8:30AM)
Glenunga RocketsvBrahma Lodge
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Flower, Maxie
Ligertwood, Rocco
Kidman, Remington
Bennett, Ollie
Ligertwood, Fred
Flower, Petey
macfadyen, finlay
Felice, Thomas
Woods, Nicholas
Keanie, Declan
 
Richardson, Jace
Osborn, Keith
Evans, Luke
Evans, Sophie
Hilton, Ryan
Patel, Krishiv
Panwar, Deepak
Taylor, Lincoln
Taylor, Bailey
Sheth, Jevick B
 
Coach: Hilton, Shane J
Adelaide Turf Cricket Association - LO Division 6
Round 3 - Sat 27 Oct 2018 (1:00PM)
Brahma LodgevPembroke OS
Venue: Thomas More College (Hard Wicket)Match ID: 2899761
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - Under 15 North Division 2
Round 2 - Sun 21 Oct 2018 (1:00PM), Sun 28 Oct 2018 (1:00PM)
Brahma LodgevWalkerville (2)
Venue: Brahma Lodge Oval (Main Oval)Match ID: 2964267
Umpires: Umpire1: Shaun Wild  
Scorers:  Not specified
Scadden, William T
Fry, Cameron J
Edgecombe, Mitchell J
Marshall, Josh
Clonan, Jackson (+)
Pitt, Mason (c)
Dodds, Owen
Jones, Mitchell
Callaghan, Brayden
Versegi, Bradley
O'LOghlen, Jacob
Bussenschutt, Jackson
 
Coach: Bussenchutt, Brett
 
Lienert, Harry G
Gregory, Mitchell R (c)
Cooper, Josh
McKee, Campbell
RANA, JAYDEVSINH
Razzano, Adam
SINGH, Harsimrat
Desai, Mihir
Lyons, Magnus (+)
Marks, Ralph
Webber, Harry
 
Coach: Gregory, Derek
Team Manager: McKee, Rachel

Facebook