Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Sportscentre A3 Grade 11 3 Mar 18
10 Mar 18
Golden Grove
139 W Meakin 45 S Johns 40  C Haydon 5/36 L Nelson 3/39 D Grgurovic 2/28
and 2/71 K Pinder 28*  
def Brahma Lodge
133 J Salter 52*  T Neadley 5/47 AD Higgins 3/46
Harpers Field 
C1 Grade GF 24 Mar 18
25 Mar 18
Walkerville
10/103 H Rogers 27  JJ Sibbick 6/29 L Drewett 2/31
def by Brahma Lodge
121 M Weaving 36 DP Callaghan 26  B Hutchinson 4/8 I Mareolas 2/26 DR Wright 2/39
and 0/14  
Walkerville Oval 
LO Division 6 18 10 Mar 18 Brahma Lodge
103 M Franks 45  N Jakhwal 3/12 M Skrokov 3/18
def by Brighton
9/104  L Blight 3/33 S Dodds 2/13 J Medlam 2/18
Thomas More College (Hardwicket) 
City Holden Smash Div 2 Group 5 3 12 Dec 17 Brahma Lodge
1/109 L Salter 43* J Pratt 29  
def Para Hills (2)
9/108(cc)  M Drewett 3/7 DJ Holliday 2/17 R Devarasa 2/26
Brahma Lodge Oval 
Under 15 North Division 1 SF 4 Mar 18 Ingle Farm (1)
1/136 C McKenzie 100*  
def Brahma Lodge
132 LG Toovey 49  S Modi 3/28 K Singh 2/12 C McKenzie 2/13
Rowe Park 
U12 - Grading Div 2 4 5 Nov 17 Payneham Knights
9/97(cc)  C Wood 2/6 M Callaghan 2/17
def by Brahma Lodge
7/99(cc)  HF Pedersen 2/6 CH Morkunas 2/12
Devitt Oval 
U14 - Grading Div 2 4 5 Nov 17 Brahma Lodge
7/168(cc) M Pitt 52* J Clonan 50*  
def Eastern Suburbs Dragons
79  J Bussenchutt 2/4 WT Scadden 2/6
Brahma Lodge Oval 
Mega Courts Under 10 Continued 15 11 Mar 18 Brahma Lodge
4/100  
def Eastern Suburbs
7/69  L Taylor 2/10
Thomas More College 
City Holden Smash T20 Finals Div 2 1 16 Jan 18 Gepps Cross
7/151(cc) J PARTRIDGE 34 J HIBBETT 34  
def Brahma Lodge
98  AD Antrobus 4/19 T Mordaunt 2/1 BM Jolly 2/19
Duncan Fraser Reserve #1 
U14 Twenty20 Competition GF 16 Feb 18 Payneham Dukes
8/79(cc)  J Marshall 2/7 MJ Edgecombe 2/14
def by Brahma Lodge
6/87  
Devitt Oval 
Storage King U14 Div 1 SF 4 Mar 18
11 Mar 18
Para Hills
114 BJ Langfield 49* RN Dimasi 26  J Bussenchutt 2/4 CJ Fry 2/11 MJ Edgecombe 2/19 RW Mattner 2/22
and 5/86 BL Appleton 37 RN Dimasi 25*  B Versegi 2/5
def Brahma Lodge
113 J Marshall 37*  BL Appleton 2/4 MI Noble 2/5 JW O'Hara 2/6
Silver Stream Oval No. 1 
U12 Div 2 SF 4 Mar 18
11 Mar 18
Brahma Lodge
129 K Weaving 33* M Callaghan 29  J Murphy 2/10
def Gaza
78  B Drewett 2/5 M Callaghan 2/10 C Wood 2/20
Brahma Lodge Oval