Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Sportscentre A3 Grade 7 12 Jan 19
19 Jan 19
Brahma Lodge
179 JJ Sibbick 67 S Brown 42  MC Robinson 4/44 M Humphris 2/16 HX Curtis 2/39 E Shaw 2/56
def by Old Ignatians
8/343(cc) T George 87* KJ Reynolds 67 E Shaw 48 D Zerella 42  TJ Clark 3/84
Brahma Lodge Oval (Main Oval) 
B3 Grade 7 12 Jan 19
19 Jan 19
BYE
Brahma Lodge
 
C2 Grade 7 12 Jan 19
19 Jan 19
Brahma Lodge
242 B Callaghan 65 MJ Ryan 62 L Blight 29*  J Meiksans 5/76 R Latif 2/31
and 4/153 J Olsen 63* T Wilhelm 30  D James-Boylan 2/29
def Port Districts
86 P James Boylan 35*  B SANTINI 5/18 B Callaghan 2/31 D Grgurovic 2/37
and 7/292(dec) D Howells 79 P James Boylan 55 D James-Boylan 40 R Latif 33 B MacKay 27  D Grgurovic 3/70
Duncan Fraser Reserve (Oval 2) 
LO Division 6 4 3 Nov 18 Marion
def Brahma Lodge
Brighton Primary School (Turf - Oval #1) 
City Holden Smash Div 2 Group 1 3 11 Dec 18 Brahma Lodge
8/111(cc) S Brown 39 D Grgurovic 25*  AD Antrobus 3/16 CJ Marchesi 2/19 J PARTRIDGE 2/26
def Gepps Cross (1)
8/95(cc) N Brice 29  S Brown 2/14 TJ Clark 2/17
Brahma Lodge Oval (Main Oval) 
Under 15 North Division 1 7 13 Jan 19
20 Jan 19
Walkerville (1)
5/233(cc) RB Murphy 65 JH Bettison 58  
def Brahma Lodge
149 J Clonan 36 M Jones 35  
Cane Reserve 
Under 15 North Division 2 3 4 Nov 18
11 Nov 18
Ingle Farm District
75 N Nitschke 29  J Marshall 3/0
and 83 N Nitschke 27  J Marshall 2/3 MJ Edgecombe 2/4 M Jones 2/5 WT Scadden 2/7
def by Brahma Lodge
294 M Pitt 113* WT Scadden 45 J Clonan 38 J Marshall 30  G Singh 3/29 J Singh 2/38
Rowe Park 
U14 - Grading Div 3 4 4 Nov 18 Glenunga Silver
0/92  
def Brahma Lodge
4/74(cc)  C Schulz 2/6
Park 9 
U12 - Grading Div 3 6 18 Nov 18 Brahma Lodge
5/143(cc) J Richardson 44* D Panwar 27*  L KAMENCAK 2/4
def Eastern Suburbs White
127 L KAMENCAK 42*  S Evans 2/12 K Osborn 2/16
Brahma Lodge Oval (Main Oval) 
U12 Twenty20 Competition 4 18 Jan 19 Pooraka Red
3/77(cc)  
def Brahma Lodge
35  R Watt 2/2 E Staker 2/3 C Ellis 2/5
The Paddocks (Hard wicket #2) 
U14 Twenty20 Competition 4 18 Jan 19 Brahma Lodge
8/101(cc)  E Crawford 3/10
def by Modbury
4/120 BL Axon 34* C Sneddon 29*  J Drewett 2/20
Brahma Lodge Oval (Main Oval) 
U14 Div 3 4 13 Jan 19
20 Jan 19
Eastern Suburbs White
6/260(cc)  
def Brahma Lodge
7/134(cc)  
Park 10 (No. 1) 
U12 Div 3 5 20 Jan 19 Brahma Lodge
v Eastern Suburbs White
Brahma Lodge Oval (Main Oval) 
City Holden Smash T20 Finals Div 2 1 5 Jan 19 Brahma Lodge
6/92 C Haydon 37*  DB Uswatte 2/11 L Hasith 2/16
def by Adelaide Lions CC
5/135(cc) D Abeyagunawardene 35 T Premachandra 26  JJ Sibbick 3/16 L Nelson 2/29
Brahma Lodge Oval (Main Oval) 

Facebook